Senegal

Senegal je často označován za vycházející cestovatelskou hvězdu. Tato západoafrická země, omývaná Atlantským oceánem, nadchne své návštěvníky krásnými plážemi, divokou přírodou i jedinečnými památkami.

Věděli jste, že...

v Senegalu je celoročně příjemné tropické klima s více než 300 slunečnými dny v roce?

Panenská příroda je největším bohatstvím Senegalu. Narazíte tady na rozsáhlé pouště, plantáže baobabů, savany, široké řeky, nádherné pobřeží Atlantského oceánu i mangrovové bažiny.
Hlavním městem Senegalu je Dakar. Toto nejzápadnější africké město se dostalo do podvědomí široké veřejnosti zejména díky pořádání prestižních závodů off-road vozidel a motocyklů - Rallye Paříž-Dakar.

Unikátním přírodním úkazem je Růžové jezero, ležící 30 km od metropole Dakar. Sytě růžovou barvu získává vodní plocha díky výskytu řasy Dunaliella salina. Jezero o rozloze 3 km² leží v blízkosti Atlantského  oceánu, od kterého je odděleno pouze písečnými dunami. Vysoký obsah soli způsobuje značnou hustotu vody, takže se na ni můžete, podobně jako v Mrtvém moři, položit a relaxovat. Právě na březích tohoto jezera pravidelné končila závěrečná etapa legendární Rallye Dakar. 

Chcete objevit autentickou krásu Senegalu s místním průvodcem?

Prohlédněte si naši nabídku výletů a dalších aktivit. Nebojte se vyzkoušet výlety s místním průvodcem. Naše práce je založena na vzájemné důvěře. S námi všechny výlety platíte až během výletu nebo po jeho skončení. Nechceme od vás žádné platby předem.

Chtěli byste vidět nebo zažít něco, co  v naší nabídce není? Nebo nějak upravit to, co v nabídce vidíte? Napište nám na email: info@baboutour.cz