Náš příběh

Při našich cestách světem se naše cesty potkaly a protnuly v Africe. V Senegalu, na západním pobřeží Afriky, jsme nezávisle na sobě objevili nádhernou a bezpečnou zemi, která je známá jako Země Terangy. Toto slovo v místím jazyce znamená pohostinnost, ale není to "jen" pohostinnost. Je to způsob života místních lidí, který zahrnuje velkorysost, pohostinnost a sdílení se všemi kolem. Teranga zdůrazňuje štědrost ducha a sdílení hmotných věcí při všech setkáních- dokonce i s cizími lidmi. Každý je v bezpečí a vítán, bez ohledu na národnost, náboženství nebo jazyk.

Přijetí od místních a nová přátelství dala vzniknout nejdříve facebookové stránce pro ty, kteří si Senegal zamilovali nebo je zaujal a chtěli by ho poznat. Protože je ale přeci jen Afrika pro většinu Čechů neprobádaná a někdy i trochu obávaná exotika, rozhodli jsme se, že vám pomůžeme s návštěvou a poznáváním této země i jinak. V Senegalu žije a pracuje Babou- místní průvodce, který již mnoho let provází  české turisty. Za tu dobu se naučil velmi dobře česky a proto se i bez znalosti cizích jazyků nemusíte obávat a můžete se svěřit do jeho péče. Vaše představy o dovolené, rady, tipy a doporučení s vámi probere Lucie. A ve spolupráci s Babou vám také naplánují dovolenou přesně podle vašich představ. A než se vaše vysněná cesta uskuteční, můžete se inspirovat a naladit na facebookových stránkách, o které se pro vás stará Blanka.

KDO JSME?

Babou

Babou je průvodce, který žije a pracuje v Somone, v nejkrásnější části Senegalu, která se označuje jako Malé pobřeží a najdete tu ty nejkrásnější pláže i přírodní rezervace. Mluví francouzky, anglicky, dobře česky, trochu holandsky a také pěti místními jazyky. Od roku 2015 pracuje hlavně s českými turisty, mnoho z nich je dnes jeho přáteli. O svých českých klientech říká, že jsou velmi přátelští a mají dobré srdce.

Lucie

Lucie žije a pracuje v Liberci. Hodně ráda cestuje a před několika lety si zamilovala Afriku. Ráda by vám ukázala jinou tvář Afriky než jen tu, která je běžně zobrazována v našich médiích. Afriku velmi rozmanitou, barevnou, s nádhernou přírodou a přátelskými a milými lidmi. Senegal je podle ní výborný začátek - země naprosto bezpečná na dovolenou i pro samotné ženy nebo rodiny s dětmi, se skvělým počasím, lidmi, přírodními parky.... Pokud budete mít zájem o nabídku dovolené nebo jakékoliv informace, ráda se vám bude věnovat.

Blanka

Blanka žije a pracuje v Plzni. Miluje svého pejska, přítele, výlety a Senegal. Po své první návštěvě Senegalu v roce 2019 založila facebookovou stránku Po stopách Senegalu, kde se začali scházet lidé, kteří Senegal navštívili nebo se o něj zajímají. Je plná fotek z výletů s Babou Tour, ale také různých zajímavostí nebo fotek z běžného života v Senegalu. Kolem této fb stránky postupně vznikla komunita lidí a také mnoho nových přátelství. Pokud vás Senegal nebo západní Afrika zajímá, určitě navštivte facebook Po stopách Senegalu.