Co znamená potravinová banka?

Potravinová banka funguje  jako skutečná banka. S jedním rozdílem- je bezúročná.  Pokud jsi v nouzi a hrozí tobě a tvojí rodině hlad, můžeš si z potravinové banky vypůjčit potraviny. Po další sklizni je ale musíš ve stejném množství vrátit. Potravinová banka není charita, neučíme nikoho stát s nataženou rukou a čekat na dary. Pouze lidem pomáháme překonat těžké období, kdy jejich rodinám hrozí hlad. Nic víc, nic méně.

Tento projekt vymyslel a založil před několika lety Babou pro lidi ze své vesnice Diagle. Tato vesnice je v zemědělském vnitrození Senegalu  a lidé zde žijí z toho, co vypěstují. Pěstuje se zde hlavně proso a arašídy. Lidé jsou závislí na počasí, na velikosti úrody a také na tom, za kolik peněz se jim podaří část úrody prodat. Pokud jim nestačí jídlo a peníze do další sklizně - jednoduše hladoví. Neexistuje žádný systém státní podpory ani nic podobného. Proto je systém potravinové banky místními lidmi uznáván a respektován. V nouzi jim totiž nikdo jiný pomoci nemůže. Tato potravinová banka jim pomáhá překonat těžké období bez hladu, ale zároveň po nich stále chce, aby aktivně pracovali na svojí budoucnosti a na obživě své rodiny.
Projekt funguje již pátým rokem a o jeho rozšíření mají zájem i další vesnice. To ovšem zatím bohužel není v našich silách. Momentálně je v projektu zahrnuto asi 25 rodin z vesnice Diagle. Pod pojmem rodina se ale v Africe myslí širší rodina-  tedy v průměru 12 lidí. Celkem tedy v současné době pomáháme přibližně 300 lidem, kteří díky potravinové bance nemusí mít hlad. Doufáme, že toto číslo poroste každým rokem.
Pokud Vás náš projekt zaujal a chtěli byste o něm vědět víc, případně ho podpořit, můžete napsat na náš e-mail: info@baboutour.cz nebo zavolat Lucii: +420 728 069 334