Celodenní výlety

Dakar a ostrov Gorée:  Poznejte na vlastní kůži hlavní město Senegalu. Po prohlídce města se přesuneme na nedaleký ostrov Gorée, kde navštívíme slavný Dům otroků, muzeum a projdeme se po celém ostrově. Během tohoto výletu můžete nahlédnout do minulosti i současnosti Senegalu, odpočinout si na lodi i na procházce po kouzelném ostrově, který je díky své bohaté historii zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO.

45 EUR

Růžové jezero: Procházka okolo jezera, koupání v jedinečném Růžovém jezeře a návštěva místní vesnice. Vyzkoušejte místní podobu Mrtvého moře a položte se na hladinu Růžového jezera. Součástí výletu je i projížďka v terénním vozidle na části trasy rallye Paříž- Dakar zakončená procházkou a focením v písečných dunách.

43 EUR

Gorée a Růžové jezero: To hlavní se dá stihnout i za jeden den. Projděte se ostrovem Gorée, kde navštívíte Dům otroků a dozvíte se něco z historie. Víte například kolik kg nejméně musel vážit muž- otrok? Nebo co se stalo, když mladá dívka otěhotněla s otrokářem? Díky bohaté historii je tento ostrov, vzdálený jen 2 km od Dakaru, zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO. Po návštěvě ostrova se přesunete vyzkoušet rallye v dunách a vykoupete se ve vodách Růžového jezera, kde původně končila závěrečná etapa Rallye Paříž- Dakar. 

60 EUR

Ostrovy Saloum, Mušlový ostrov, návštěva vesnice a školy:  Nejprve navštívíte jednu z klasických senegalských vesnic a podíváte se, jak se žije běžným lidem. Uvidíte také místní základní školu. Ve vesnici budete přijati jako hosté a jako hosté neradi chodíme s prázdnýma rukama. Budete mít proto možnost před návštěvou vesnice zakoupit pytel rýže nebo alespoň bonbóny pro děti. Po návštěvě vesnice dojedete autem na ostrov Saloum, nasednete na loďku a z ní si prohlédnete Deltu Saloum s mangrovy, kde sídlí mnoho ptactva. Po cestě k Mušlovému ostrovu navštívíte majestátní strom, který je symbolem Senegalu- největší baobab. Po dobrém obědě se vydáte přímo na ostrov Fadiouth, který je celý tvořen z mušlí. I když je Senegal převážně muslimská země, na ostrově žije početná křesťanská komunita. Místní lidé, stejně jako ostatní Senegalci, si zakládají na své toleranci a bezproblémovém soužití lidí různých náboženství. Zažijete nezapomenutelný den a uvidíte místa, která zůstávají většině turistů utajena. 

55 EUR

Saint Louis: Bývalé hlavní město Senegalu zařazené do Seznamu památek UNESCO si nesmíte nechat ujít. Nechte se okouzlit centrem města, legendárním Faidherbským mostem nebo naprosto jedinečnou architekturou.

90 EUR

Poušť Lompoul: Jeden a půl denní výlet do pouště Loumpoul s písečnými dunami, které připomínají Saharu nebo Mauretánii. Zažijte romantický západ a východ slunce nad dunami.

120 EUR

Rezervace Fathala: rezervace se nachází na hranicích s Gambií a je jedním z 5 míst na světě, kde je možnost zažít procházku s dospělými lvy. Dále jsou k vidění zebry, žirafy, savanová prasata, antilopy, nosorožci, guarézy červené, kočkodani a mnoho druhů ptáků ... Fathala je oblast, která se skládá z přibližně 6000 hektarů původního a chráněného lesa a poskytuje turistům možnost navštívit kus africké divočiny v původním stavu. Největším lákadlem parku je však vzrušující procházka se lvy. Pod dohledem zkušených chovatelů budete mít příležitost k pořízení jedinečných fotografií.

150 EUR

Touba a Velká mešita: Navštivte s námi druhé největší město Senegalu. Město Touba leží ve vnitrozemí a má více než půl miliónu obyvatel. Je velmi živé s mnoha tržišti, ale je také svatým a poutním místem pro mnoho místních muslimů. V centru města stojí Velká mešita, která byla dostavěna v rove 1963 a která je jednou z největších mešit v Africe s kapacitou 7000 lidí.

90 EUR

U všech celodenních výletů je v ceně jídlo, zaplatíte pouze pití podle vašeho přání.

Ceny výletů pro děti: děti do 3 let zdarma, děti 3-7 let 50% sleva