Malé pobřeží - Petite Côte

Malé pobřeží, neboli Petite Côte, je název pro pobřežní pásmo Senegalu, které se táhne od Dakaru po město Joal-Fadiouth. Je to oblíbená turistická destinace, která nabízí krásné písčité pláže, malebné rybářské vesnice, bohatou faunu a flóru a zajímavou kulturu. Místní lidé považují za nejkrásnější oblast M'bour a Somone  zhruba 70km jihovýchodně od Dakaru. 

Malé pobřeží je ideální pro ty, kteří hledají klidnou a relaxační dovolenou v přírodě. Můžete si užít slunce a moře, procházet se po pláži, pozorovat ptáky a rybáře, navštívit národní parky a rezervace, nebo se vydat na výlet lodí po řece Saloum. Pokud máte rádi aktivnější dovolenou, můžete si zkusit surfování, rybaření nebo golf.

Malé pobřeží je také skvělé pro poznávání místní kultury a historie. Můžete navštívit tradiční vesnice, jako je Toubab Dialaw, Nianing nebo Saly Portudal, kde se setkáte s přátelskými obyvateli a ochutnáte jejich kuchyni. Můžete také objevovat kulturní památky, jako je ostrov Gorée, který byl centrem obchodu s otroky, nebo ostrov Fadiouth, který je celý postaven z mušlí.

A kde najdete nejkrásnější pláže? Vybrat nejlepší pláž na Malém pobřeží je těžké, protože se jedná o nekonečný řetěz krásných pláží.

La Somone

Laguna poblíž luxusního letoviska La Somone nabízí několik atraktivních pláží s hebkým pískem a klidnými vodami, lemovanými mangrovovými porosty. Útočiště klidu v přírodní ptačí rezervaci!

Popenguine

Nedotčená a čistá písečná pláž Popenguine je ideální k opalování a relaxaci. Procházkou po pláži se dostanete do přírodní rezervace Popenguine, kde můžete sledovat vzácné ptáky. Při plavání dále od břehu pozor na silné spodní proudy.

Pláž Saly-Portudal

Ohromující pláž Saly v letovisku M'Bour je hitem Senegalu: obrovská plocha písku, palmy, restaurace, kasina, golfové hřiště i prostor pro aktivity, jako jsou windsurfing, vodní skútry či sportovní rybolov. I když je pláž velmi oblíbená, nebývá přeplněná ani hlučná.

Malé pobřeží Senegalu je místo, kde se snoubí krása přírody s bohatstvím kultury. Je to ideální destinace pro ty, kteří chtějí zažít nezapomenutelnou dovolenou v Africe.

 A praktické upozornění na závěr: Pláže v Senegalu, hlavně v blízkosti měst, jsou veřejné a volně přístupné. Počítejte s tím, že je často využívají k různým sportovním a relaxačním aktivitám i místní lidé po práci. Dodržujte tedy, prosím,  i na pláži dress code muslimské země. Plavky a bikiny jsou v pořádku, ale nudismus nebo opalování nahoře bez nikoliv.