Saint Louis

Saint-Louis, známý také pod wolofským názvem Ndar, je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších měst v západní Africe. Leží u ústí řeky Senegal, více než 300km severovýchodně od hlavního města Dakaru, v blízkosti Atlantského oceánu. Bylo to první hlavní město francouzské západní Afriky a od roku 2000 je na seznamu světového dědictví UNESCO. Nyní žije ve městě podle odhadů asi 170 000 obyvatel. Saint-Louis je známé svou koloniální architekturou, kulturní rozmanitostí a hudebním dědictvím.

 Jednou z prvních věcí, které při návštěvě města uvidíte, je most Faidherbe, který spojuje ostrov s pevninou. Tento most byl postaven v roce 1897 Francouzi a je dlouhý 500 metrů. Je to impozantní stavba, která nabízí krásný výhled na řeku a město. Most je také důležitý pro dopravu a obchod mezi ostrovem a pevninou.
Historickým srdcem Saint-Louis je ostrov Ndar, kde můžete obdivovat barevné domy, palác guvernéra a katedrálu. Ostrov je také domovem mnoha uměleckých galerií, muzeí a řemeslných obchodů. Prozkoumat ho můžete pěšky, na kole nebo koňským povozem. Součástí města je také rybářská čtvť, kde můžete být svědky každodenního života rybářů a jejich rodin. Můžete je vidět, jak připravují své lodě, opravují sítě, třídí úlovky a prodávají je na trhu. Můžete také ochutnat  čerstvé ryby nebo další mořské plody.

Každý rok v květnu se v Saint-Louis koná jeden z nejprestižnějších jazzových festivalů v Africe, který přitahuje hudebníky z celého světa. Můžete si užít koncerty, workshopy, výstavy a pouliční představení na různých místech po celém městě. Můžete také objevit místní hudební tradice, jako jsou griots a sabar drums.

Asi 15 km od Saint-Louis můžete navštívit národní ptačí rezervaci Djoudj, mokřad mezinárodního významu a útočiště pro stěhovavé ptáky. Můžete si udělat výlet lodí a pozorovat tisíce pelikánů, plameňáků, volavek a dalších druhů. Můžete také zahlédnout krokodýly, opice a prasata bradavičnatá.

To jsou jen některé z důvodů, proč je Saint-Louis fascinujícím místem k návštěvě. Saint Louis má opravdu jedinečnou a neopakovatelnou atmosféru- staré koloniální budovy, úžasná architeltura, velké rybářské lodě- to všechno tady najdete na jednom místě. Pokud hledáte opravdu silný zážitek, navštivte s námi Saint-Louis.